نوبت دهی

کلینیک لگن – جراح مفصل ران و هیپ – دکتر مهرداد منصوری

کلینیک لگن و مفصل ران

تعداد کمی میدانند برای رهایی از درد لگن باید چکار کنند

ولی شما میدانید که بجای سرگردانی در مطب ها میتوانید در کوتاه ترین زمان علت درد لگن خود را یافته و درمان شوید

کلینیک دکتر مهرداد منصوری در زمینه تشخیص و درمان بیماری ها و آسیب های لگن و مفصل ران فعالیت دارد.

دکتر منصوری با بیش از بیست و پنج سال تجربه در زمینه اعمال جراحی ارتوپدی، دوره تحصیلات تکمیلی تخصصی جراحی های لگن و هیپ را در امریکا گذرانده و تاکنون چندهزار عمل جراحی پیچیده لگن را انجام داده است.

گرچه در این مرکز تمامی بیماری ها و آسیب های ارتوپدی مربوط به لگن و مفصل ران تحت درمان قرار میگیرند، فعالیت کلینیک در چهار زمینه برجسته تر است که عبارتند از :


اگر میخواهید در مورد بیماری خود با دکتر منصوری مشورت کنید اینجا را کلیک کنید

اگر میخواهید با دکتر منصوری بیشتر آشنا شوید اینجا را کلیک کنید

نشانی کلینیک دکتر مهرداد منصوری را از اینجا دریافت کنید

درمان شکستگی های لگن در کلینیک لگن

 شکستگی لگن ==============================

یکی از زمینه های کاری برجسته دکتر مهرداد منصوری تشخیص و درمان انواع شکستگی های پیچیده لگن است. در کلینیک دکتر منصوری بیمارانی که به علت شدت و وسعت آسیب های وارده در هیچ مرکز دیگری امکان جراحی نداشته اند پذیرش شده و تحت درمان قرار میگیرند.

شکستگی های لگن (شامل شکستگی های استابولوم، ساکروم، ایلیوم، ایسکیوم و پوبیس و مفصل ران و هیپ) و در رفتگی های لگن (شامل دررفتگی مفصل ساکروایلیاک و سمفیز پوبیس) از جمله پیچیده ترین آسیب های سیستم اسکلتی بوده و درمان جراحی آنها مشکل ترین نوع درمان های جراحی شکستگی ها است.

تشخیص وسعت این شکستگی ها و موقعیت قطعات شکسته شده نیازمند استفاده از دستگاه های سی تی اسکن مولتی اسلایس است که شکل و موقعیت سه بعدی قطعات را به دقت نمایش میدهد. درمان جراحی این شکستگی ها هم نیازمند استفاده از ابزارهای تخصصی ویژه جراحی لگن و مهارت ویژه جراح در این زمینه است. در کلینیک لگن دکتر منصوری این مهارت در دسترس شما است.

این آسیب ها در صورت عدم درمان مناسب میتوانند موجب عوارض زیادی شوند. شکستگی استابولوم اگر به درستی جااندازی و فیکس نشود (با دقت در حد میلیمتر) بیمار بعد از چند سال دچار آرتروز مفصل ران و بدنبال آن درد و لنگش و محدودیت حرکت میشود. شکستگی های حلقه لگنی و در رفتگی های لگن در صورتی که به دقت جااندازی نشوند بعد از چند سال موجب درد لگن و کمر و لنگش میشوند.

متاسفانه اکثریت شکستگی های لگن در کشور ما در کلینیک های متفرقه با استفاده از کشش و وزنه درمان میشوند در حالیکه این روش عملا از لحاظ علمی منسوخ شده و نه تنها نمیتواند قطعات شکستگی را به درستی جااندازی کند بلکه موجب بروز عوارض متعددی برای بیمار میشود.

شکستگی های لگن یا مفصل ران در اغلب موارد نیاز به جراحی دارند و جراحی باید حداکثر در یک هفته اول بعد از شکستگی انجام شود.

دکتر مهرداد منصوری با بیش از بیست سال تجربه در زمینه اعمال جراحی ارتوپدی و طی دوره های تخصصی جراحی لگن و مفصل ران و هیپ در مراکز برجسته اروپا و امریکا تا کنون صدها عمل جراحی پیچیده را در زمینه شکستگی های لگن و استابولوم با موفقیت انجام داده است. این توانایی در کلینیک لگن دکتر منصوری در دسترس شما است.

نمونه هایی از اعمال جراحی شکستگی لکن و استابولوم را میتوانید در لینک های زیر ببینید

نمونه شکستگی های استابولوم که توسط دکتر مهرداد منصوری درمان شده اند

نمونه آسیب های حلقه لگن که توسط دکتر مهرداد منصوری درمان شده اند

نمونه شکستگی سر استخوان ران که توسط دکتر مهرداد منصوری درمان شده است

تعویض مفصل ران (توتال هیپ) در کلینیگ لگن

تعویض مفصل ران

 

 ==============================

از دیگر فعالیت های تخصصی دکتر مهرداد منصوری اعمال جراحی تعویض مفصل ران است. در کلینیک ایشان بیمارانی که به علت ساییدگی و آرتروز مفصل ران یا هیپ دچار درد لگن میشوند تحت درمان قرار میگیرند.

با تعویض مفصل ران درد بیمار از بین رفته و بیمار میتواند فعالیت های روزمره را انجام بدهد. تعویض مفصل مصنوعی آسیب دیده و جایگزینی آن با مفصل مصنوعی جدید نیز از دیگر فعالیت های ایشان است.

نمونه اعمال جراحی تعویض مفصل ران که توسط دکتر منصوری انجام شده است

درمان تغییر شکل مادرزادی لگن و مفصل ران در کلینیک لگن

در بعضی از افراد، مفصل ران یا هیپ در ناحیه لگن بطور مادرزادی شکل غیر طبیعی دارد. در این افراد معمولا به علت کم عمق بودن حفره استابولوم، مفصل ران دچار در رفتگی یا ناپایداری میشود و بدنبال آن بیمار در ناحیه لگن احساس درد و لنگش داشته و در دراز مدت مفصل ران بیمار دچار آرتروز و ساییدگی میشود.

درمان این بیماران در غالب اوقات اعمال جراحی است که نوع آن بسته به سن بیمار متفاوت است. در سنین جوانی و میانسالی از نوعی عمل جراحی بازسازی لگن به نام استئوتومی گنز استفاده میشود که جزو موفقیت آمیزترین اعمال جراحی بازسازی مفصل ران است. این اعمال جراحی بازسازی از فعالیت های عمده دکتر مهرداد منصوری است که در کلینیک لگن ایشان در دسترس شما است.

نمونه تغییر شکل مادرزادی لگن و مفصل ران که توسط دکتر مهرداد منصوری درمان شده است

درمان نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران در کلینیک لگن

از بیماری هایی که در سال های اخیر شیوع آن بیشتر شده است نکروز یا سیاه شدن سر استخوان ران است. سیاه شدن سر استخوان ران بیشتر به علت مصرف کورتیکوستروئیدها ایجاد میشود. شیمی درمانی، درمان های رایج ام اس، یا مصرف خودسرانه کورتون به قصد چاقی میتواند موجب سیاه شدن سر استخوان ران شود.

این بیماری میتواند بسیار ناتوان کننده بوده و موجب تخریب کامل مفصل ران یا هیپ شود مگر اینکه در مراحل ابتدایی شناسایی شود. علامت این بیماری در مراحل ابتدایی درد مفصل ران در ناحیه لگن است.

این بیماری را میتوان در مراحل ابتدایی آن توسط ام آر آی شناسایی کرد. در این مرحله میتوان جلوی پیشرفت بیماری را در بسیاری اوقات با انجام عمل جراحی گرفت. عمل جراحی که به توسط دکتر منصوری و در کلینیک ایشان برای این بیماری انجام میشود با استفاده از رادیوگرافی دیجیتال کامپیوتری است و در غالب اوقات طول شکاف جراحی بیمار بیش از یک سانتیمتر نیست.

نمونه عمل جراحی دکمپرشن سر استخوان ران توسط دکتر مهرداد منصوری جهت درمان سیاه شدن سر استخوان ران

کلینیک لگن و مفصل ران تعاریف جدیدی از کیفیت مراقبت های بهداشتی و درمانی ارائه داده و تلاش میکند تا استانداردی در حد بین المللی از اقدامات تشخیصی و درمانی بیماری های لگن و مفصل ران ارائه دهد.

نظر بیماران